Uložte své peníze do zlata a stříbra

Uložte své peníze do zlata a stříbra

Většina běžných lidí o nákupu zlatých či stříbrných slitků ani neuvažuje. Přitom rozhodně nejde o žádnou formu investice pro bohaté. Stříbrné mince seženete i do tisícovky, takže absolutně nezáleží na tom, kolik peněz si chcete uložit. Začít lze minimalisticky.

Nezávislost na tom, kolik peněz chcete investovat, je jenom první výhodou investování do zlatých a stříbrných investičních mincí a slitků. Je tu ještě pár dalších:

Peníze lze kdykoliv získat zpátky. Zlato i stříbro se vykupuje pořád a všude. Kdykoliv tedy budete peníze potřebovat, prostě své investiční kovy prodáte.

Výnos je jistý. Schválně si dohledejte grafy vývoje cen stříbra a zlata. Uvidíte, že jejich hodnota v dlouhodobějším horizontu stabilně stoupá. Dává to smysl, jelikož zásoby zlata a stříbra se tenčí, kovy jsou čím dál vzácnější, což se prostě musí projevit i na ceně.

Nakoupit investiční drahé kovy je dnes snadné

Kam byste se vydali pro zlaté slitky či stříbrné mince? Mnoho lidí neví, kde se takový sortiment prodává. Nehledejte v tom ovšem žádnou vědu. Dají se koupit v internetovém obchodě stejně jako jakékoliv jiné zboží. Objednáte si z pohodlí domova a jen počkáte, až vám zásilka dorazí.

Právě tento snadný postup u nás propaguje společnost AuPortal, která patří mezi uznávané obchodníky s investičními kovy na Slovensku a v ČR. Provozuje svůj e-shop a také dvě kamenné prodejny v Praze a Brně. Drahé kovy nejen prodává, nýbrž i vykupuje.

Zhlédněte se v povedených mincích

Jestli patříte mezi milovníky umění, zaměřte se na sortiment investičních mincí. Ty se často vyrábí s velmi povedenými motivy. Příkladem může být série African Wildlife. Letos v ní byla v nákladu 15 000 ks vydána stříbrná mince se slonem africkým. Takové mince lze pak prodat třeba i sběratelům, obzvlášť když se vám poštěstí vlastnit nějakou vzácnější.

Nestyďte se tedy investovat do drahých kovů, ať už chcete uložit pár stovek nebo desítek tisíc.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *