Jak ušetřit za oblečení

Jak ušetřit za oblečení

Také se vám někdy protáčí panenky několikrát dokola, když vidíte ceny za oblečení? I když se v první chvíli div nechytáte za hlavu či dokonce nevyslovíte nahlas nějakou rozzuřenou poznámku týkající se nekřesťansky vysokých cen, stejně nakonec jdete a něco na sebe si přeci jen koupíte. Bodejť by ne, vždyť oblečení člověk nutně potřebuje.

Jenže i na oblečení se dá šikovně ušetřit a není to tak složité, jak se možná na první pohled zdá. Máte-li už dost vysokých cen za oblečení, které vídáte na stojanech a věšácích, pak si určitě přečtěte následující řádky. Poradíme vám v nich zajímavé způsoby, jak se dá ušetřit na oblečení.

Tip číslo jedna: nákupy z druhé ruky na Rozbaleno.cz

Neexistuje snad nic jednoduššího. A co si budeme nalhávat: když se zamyslíte nad tím, jak ušetřit za oblečení, určitě vás jako první možnost napadne právě second hand. Ještě než si ale začnete ťukat na čelo a nevěřícně se ptát sami sebe, jestli si z vás neděláme legraci, dovolíme si to uvést na pravou míru.

Na nákupech v bazaru není vůbec nic špatného. Musíte ale najít obstojný second hand, který má nějakou úroveň a kde se nemusíte přehrabovat v tunách oblečení ledabyle naházeném na sobě. A věřte, že takové bazary existují a co víc – těší se obrovské popularitě. Často zde totiž seženete i značkové kousky v parádním stavu za zlomek jejich původní ceny.

Tip číslo dva: nákupy ve slevách

Další možností, jak ušetřit za oblečení, je nakupovat jej ve slevách. Slevy a výprodeje jsou k tomuto účelu přece dělané. A stejně jako v předchozím případě si dovolíme připomenout, že na nakupování věcí ve slevách a výprodejích vůbec nic není.

Tip číslo tři: přeměna starých kousků na nové

Teď tu máme tip především pro kreativní dušičky, které jsou alespoň trochu zručné. Chcete-li si koupit něco nového na sebe, ale užírá vás svědomí, že to budou jen další peníze navíc, zkuste se porozhlédnout ve vašem šatníku, zda by se náhodou nějaký kousek nějak přeměnit v něco nového.

Například když si chcete koupit nové kraťasy a máte ve skříni džíny, které už nenosíte, protože mají ošoupané nohavice, vezměte do ruky nůžky, nohavice zkraťte na požadovanou velikost a rázem máte nové kraťasy. A podobných kousků se dá vymyslet neskutečné množství, inspiraci můžete hledat třeba na internetu, kde najdete i snadno pochopitelné video návody.

Tip číslo čtyři: vyměňujte

Posledním naším tipem jak ušetřit za oblečení, je výměna s kamarádkou nebo kamarádem. Vždyť na tom nic není! Máte-li podobnou velikost a třeba i trochu podobný vkus, pak si navzájem nabídněte kousky, které už nechcete nosit –  a spolehněte se, že si vyberete. Možná má vaše kamarádka skvělé tričko, které jste už ve vaší velikosti nesehnali. Nebo ty úžasný džíny, které jste si zničili.

Jak se vám článek líbil?

admin